אבנר קופל- על ההבדלים בין כדורסל לכדורגל

אבנר קופל מסביר על ההבדלים בין כדורגל לכדורסל:

לטענת אבנר קופל ישנם הרבה מאוד הבדלים בין כדורגל לכדורסל אבל למה דווקא כדורסל יכול להיות יותר מלהיב והרבה אנשים מפספסים את הספורט והאהבה של קבוצה כמו משפחה.

אז מה ההבדלים הגדולים ביותר לפי טענתו של אבנר קופל:

  1. קרבת האוהדים לשחקנים – בכדורסל אין ספק שאתה הרבה יותר קרוב לשחקנים, הקהל נמצא כמה מטרים מהספספלים וכמה מטרים מהשחקנים – יתרון זה נותן לאוהדים להיות חלק ממשי במשחק . לאהוד שחקן ולראות אותו קרוב אלייך זה משהו שאי אפשר לתאר. ילדים רבים ממש מרגישים את האהבה אל השחקנים וממש רואים אותם פנים אל פנים פעמיים רבות.
  1. אולם עם אווירה מיוחדת – אבנר קופל כל הזמן טען שבאולם כדורסל יש קסם שקשה מאוד להסביר. ישנם משחקים שהאולם ממש רועד וכך האוהדים מרגישים חוויה שאין באצטדיון כדורגל אפילו שהמספרים של האוהדים קטנים בהרבה. אולם יכול להכיל מספרים גבוהים אך לא כמו אצטדיון כדורגל עם 30-40 אלף אוהדים.
  1. הרבה יותר אקשן – אין מה להשוות ברמת האקשן בין כדורסל לכדורגל – בכדורגל יש משחקים רבים אשר מסתיימים עם תוצאה של 0-0 , ללא שערים וללא רגעי אושר או רגעי עצב . אולי תחוצת החמצה שכמעט הגול נכנס אבל אין כמו ההרגשה של גולים או סלים. בכדורסל יש התקפות מהירות הרבה יותר , סלים רבים ושחקנים רבים אשר מכניסים סל אשר גורמים לך כאוהד לשמוח הרבה יותר.
  1. שחקנים ישראליים טובים – אבנר קופל תמיד דאג להזכיר את הליגה כליגה ישראלית , זה נכון שזרים גורמים לרמה לעלות אבל בכדורסל הישראלי אפשר לראות מגוון רחב של כשרונות. זה נכון שבישראל יש רמה של שחקנים ישראליים מדהימים אבל גם בכדורסל אפשר לראות זאת כל הזמן.

אבנר קופל הוא עתיד הספורט בישראל

אבנר קופל יושב ראש איגוד הכדורסל

אבנר קופל כיושב ראש איגוד הכדורסל דואג כל הזמן להביא אוהדים למגרשים, דואג להראות את הכדורסל המדהים שיש בארץ שלנו ולשפר כל הזמן את המתקנים, את הרמה ואת הספורט החשוב הזה.

כיום הכדורגל הרבה יותר פופלארי אין ספק, כל ילד חולם להיות מסי או רונאלדו אבל ישנם הרבה ילדים אשר חולמים להיות מייקל גורדן ואפשר לראות זאת בכל הגילאים.

יש עוד דרך ארוכה עד שכדורסל יגיע לרמת פופלאריות בישראל אך רואים התקדמות כל הזמן. אולי לא נצליח להגיע לרמה של הכדורגל אבל אפשר להשתפר כל הזמן ולדאוג להביא עוד ועוד אוהדים.

אבנר קופל רואה את חשיבות שיפור הכדורסל כדבר חשוב ביותר ודואג להראות זאת שוב ושוב. אתם כאוהדים יכולים לראות היום כדורסל ישראלי במייטבו בין אם זה בקבוצות הגדולות ובין אם זה בקבוצות הקטנות.

כמנהל ליגת העל בכדורסל אבנר קופל תפקד כמנהיג ובן משפחה. כולם אהבו את אבנר קופל כי הוא היה חלק מהנבחרת, חלק מהשחקנים, הקפיד למלא אחר כל התקנות והאף דיש דוגמה ומופת לשחקנים, לאוהדים ולכל עם ישראל. בתפקידו כיו"ר איגוד הכדורסל גם כן מילא תפקיד מפתח בוועדה ועזר להביא את הנבחרת לאן שהיא היום בזכות כושר מנהיגותו, אהבתו לספורט, לאוהדים ולכול עם ישראל. כולם סמכו עליו, כולם אהבו אותו, כולם רצו שימשיך בתפקיד. גם בעסקיו הרבים נחל הצלחה מרובה בכל התחומים, חידש, אך גם שמר על הישן, מה שעובד. בכל תפקידיו המגוונים נהג להתייחס לכל עובדיו בחום, אנושיות, אהבה ודאגה, אדם חשוב וחושב, איש משפחה מסור ואוהב. אבנר קופל איש עבודה חרוץ וחדור מטרה אשר לא נתן לקשיים להזיז אותו, בעל נחישות ומשמעת ברזל. כחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל הוביל מהלכי התייעלות אשר סייעו בשיפור נהלים, שיפור זרימת העבודה בארגון, שיפור המשחק ועוד.

כולם העריצו את אבנר קופל – ויש סיבה לכך!

כולם בהתאחדות העריכו והעריצו את אבנר קופל. בהתאחדות ראו שיפור ניכר ממהלכיו ומעבודתו ולא רצו לראות אותו עוזב אך עם זאת תוצאות עבודתו המסורה ומהלכיי ההתייעלות הרבים שלו עדיין מורגשים בהתאחדות עד היום. הרבה מהשיפורים אשר הורגשו בהתאחדות היו איכות המשחק, מוטיבציה רבה יותר בקרב השחקנים, האוהדים והעובדים. גם הקשר בין המחלקות השתפר עקב מהלכיו ואסטרטגיית הניהול הייחודית שלו אשר שילבה נוקשות ורוך בצורה יעילה מאוד. העובדים דיברו רבות בשבחו וכולם אחריהם.

התאחדות לכדורגל עברה שינויים רבים מאז הקמתה. שינויים במבנה הניהולי, השיטות הניהוליות, הקשר בין המחלקות, אופי ההנהלה, שיטות האימונים ועוד ועוד. יש האומרים שעל מנת לשפר אף יותר ניתן לעשות שיעורים ביוטיוב ולארגן יותר ציידי כישרונות אשר יוכלו לאתר טאלנטים בצורה נרחבת ויעילה יותר.

ההצעות הגיעו מקיר לקיר בכל מקום בישראל

חלק מן ההצעות שעלו, שכירת יותר ציידי כישרונות אשר יוכלו לנסוע ברחבי הארץ, בין בתי הספר השונים, בחוגים ובליגות צעירים. כמו כן במקביל להכשיר ציידי כישרונות מבית אשר יישארו שנים רבות ויוכלו להביא עוד ועוד צעירים מתאימים לליגה על מנת להבטיח את עתידה. בנוסף מומלץ לשקול למקר החוצה את מערכת השיווק או לשכור אדם מנוסה, הזול מביניהם על מנת לנהל את אופרציית השיווק ולדאוג עוד ספונסרים ולשביעות רצונם של השותפים הנוכחיים, להרחיב את שיתוף הפעולה עמם ולשפרה.

דובר גם על לגוון בסוג המאמנים, וסוג האימונים על מנת להביא את השחקנים לשלב הבא על מנת שלא לדרוך במקום.

מומלץ לבחון את אופציית שינוי שיטת האימונים ולהתאימה לכדורגל. מומלץ לבדוק את תוכניות האימונים הקיימות ליעילות מקסימלית. מקסום סוג האימון הנכון ובחירתו יכולים להיות קריטיים לא רק במניעת פציעות והארכת חיי השחקן אלא גם לשיפור משמעותי ויתרון ניכר על פני המתחרים אשר תקועים בשיטות אימון מיושנות.

אין ספק שהזמנים השתנו ועכשיו כדאי להתחיל לחשוב על שינוי אסטרטגי! לכולנו נמאס לשמוע עד כמה שאין כסף ומשאבים, אנחנו היינו רוצים לראות כאן שינוי אמיתי שהמטרה שלו היא להביא כמה שיותר חיוניות לענף הספורט הכל כך נחשק הזה.

אנחנו יכולים לדבר מהיום עד מחר לגבי התקציבים שכבר בוזבזו, אבל הגיע הזמן לפעול וכדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, אנחנו לקראת שנת 2020 ואף אחד לא חושב שהולך להיות יותר קל יותר במיוחד שאין כל כך הרבה כסף בקופה, ולמרות שבאותם הזמנים אבנר קופל דאג לתקציב ברמה הגבוהה ביותר, זה עדיין לא כמו פעם, וחשוב מאוד להבין את זה .

התקציב צריך להתנהל כמו בשיטה האמריקאית והקנדית – ישראל עדיין לא שם!

הרבה אנשים לא מבינים שהמשחקים עם התקציב הם סופר חשובים! פחות הכסף עצמו, אלא יותר ההתנהלות שלנו איתו.

אסור לתת ליושב ראש חובבן להיות אחראי על נושא הכספים, כי בסוף זה תמיד יגמר רע, אנחנו חייבים לתת לעצמנו את הפריבילגיה ליהנות מאנשי מקצוע אמיתיים שלמדו דבר או שניים על כל מה שקשור למנהלת ליגת הכדורסל, כאלה אנשים שלא מפחדים להגיד את מה שיש להם להגיד, ויותר מזה – אנשים שבאמת מבינים בכלכלה, ואין להם רק אהבה עיוורת לספורט, בין אם מדובר על כדורגל או כדורסל – כי לשני הענפים הללו יש בעיית ניהול קהל, חוץ מאשר אבנר קופל ועוד כמה אנשים בתחום עוד לא זכינו לראות מישהו שבאמת נותן דפוקה אמיתית ואיכותית בסוגייה הזאת.

במאמר הזה אנחנו דיברנו הרבה על דברים פרקטיים, אבל הוא הרבה יותר מדבר על תקווה, תקווה שיש משהו הרבה יותר טוב ממה שאנחנו יכולים  לעשות, השיטה האמריקאית או הקנדית היא השיטה הטובה ביותר, פשוט בגלל שהיא מוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש, ולא, לא רק באנ בי איי, אנחנו גם כשזה מגיע אל הליגות האחרות שלהם, הם פשוט מעלנו בכמה וכמה רמות.

אנחנו רואים לנכון שזה משהו שאנחנו חייבים ללמוד מחברנו האמריקאים, וגם מליגות קנדיות של הוקי קרח וכדומה, זה פשוט הרבה יותר קל כאשר יש מישהו מקצועי שמסדר לנו את העניינים.

האם מומלץ להפריד את שר התרבות והספורט?

לא פעם ולא פעמיים דנו על זה, אנחנו כמובן אומרים שזה חיוני, לא צריך להיות "שר תרבות וספורט", אלא שר אחד לתרבות, ושר אחד לספורט.

אחר כך מתפלאים שאין מספיק תשומת לב עבור הספורט בישראל, איך מצפים שיהיה כאשר אין שר מוגדר אך ורק לספורט.

אולי עכשיו אחרי שאנשים יקראו את המאמר הזה ויבינו את החיוניות שבדבר, יהיה אפשר לדבר על פילוג שכזה.

נכון להיום, מירי רגב היא שרת התרבות והספורט של ישראל, אנחנו בטוחים שאם היא הייתה מכהנת רק כשרת תרבות, או רק כשרת ספורט, הכל היה בהחלט נראה אחרת, ואולי זה הזמן להתחיל לעשות את זה כבר משנת 2020 שבאה עלינו לטובה.

במאמר הבא אנחנו נדון בעיקר על דברים אחרים כגון, איך משלבים בין ספורט לבין תזונה בריאה? מדוע ישנם סוגי ספורט שעדיפים על סוגים אחרים?

יהיו עוד מאמרים אשר עליהם נדון, והם יהיו בעיקר על השינוי שאותו עשה אבנר קופל בכדורסל הישראלי, אבל אין ספק שהמאמר הזה הוא החשוב ביותר שהיה עד כה ואנחנו בטוחים שאנחנו יכולים לתת לכם הרבה מאוד דברים שיוכלו לעזור לכם למצוא את המקום האינפורמציה הרלוונטית ביותר עבורכם.

מי יהיו המועמדים הטובים ביותר?

זה קשה מאוד להגיד מי יהיה המועמד הטוב ביותר עבור הטייטל הנחשק שר התרבות והספורט או יושב ראש איגוד הכדורסל או הכדורגל, אבל אנחנו יודעים דבר אחד בוודאות – הבן אדם הזה הפעם חייב להיבחר על ידי אנשים מקצועיים שלא יהיו מונעים אך ורק על ידי אינטרסים, יש הרבה מאוד משמעות גם למי שבוחר את הפרסונה שאמורה לשנות את החיים שלנו באקספקטים של הספורט.

בשביל השנה הקרובה שאמורה להגיע בעוד בסך הכל שלושה חודשים – אנחנו רק יכולים לאחל שהבוחרים והנבחרים יתנו לנו באמת את מה שמגיע לנו.