אבנר קופל- על ההבדלים בין כדורסל לכדורגל

אבנר קופל מסביר על ההבדלים בין כדורגל לכדורסל:

לטענת אבנר קופל ישנם הרבה מאוד הבדלים בין כדורגל לכדורסל אבל למה דווקא כדורסל יכול להיות יותר מלהיב והרבה אנשים מפספסים את הספורט והאהבה של קבוצה כמו משפחה.

אז מה ההבדלים הגדולים ביותר לפי טענתו של אבנר קופל:

  1. קרבת האוהדים לשחקנים – בכדורסל אין ספק שאתה הרבה יותר קרוב לשחקנים, הקהל נמצא כמה מטרים מהספספלים וכמה מטרים מהשחקנים – יתרון זה נותן לאוהדים להיות חלק ממשי במשחק . לאהוד שחקן ולראות אותו קרוב אלייך זה משהו שאי אפשר לתאר. ילדים רבים ממש מרגישים את האהבה אל השחקנים וממש רואים אותם פנים אל פנים פעמיים רבות.

 

  1. אולם עם אווירה מיוחדת – אבנר קופל כל הזמן טען שבאולם כדורסל יש קסם שקשה מאוד להסביר. ישנם משחקים שהאולם ממש רועד וכך האוהדים מרגישים חוויה שאין באצטדיון כדורגל אפילו שהמספרים של האוהדים קטנים בהרבה. אולם יכול להכיל מספרים גבוהים אך לא כמו אצטדיון כדורגל עם 30-40 אלף אוהדים.

 

 

  1. הרבה יותר אקשן – אין מה להשוות ברמת האקשן בין כדורסל לכדורגל – בכדורגל יש משחקים רבים אשר מסתיימים עם תוצאה של 0-0 , ללא שערים וללא רגעי אושר או רגעי עצב . אולי תחוצת החמצה שכמעט הגול נכנס אבל אין כמו ההרגשה של גולים או סלים. בכדורסל יש התקפות מהירות הרבה יותר , סלים רבים ושחקנים רבים אשר מכניסים סל אשר גורמים לך כאוהד לשמוח הרבה יותר.

 

  1. שחקנים ישראליים טובים – אבנר קופל תמיד דאג להזכיר את הליגה כליגה ישראלית , זה נכון שזרים גורמים לרמה לעלות אבל בכדורסל הישראלי אפשר לראות מגוון רחב של כשרונות. זה נכון שבישראל יש רמה של שחקנים ישראליים מדהימים אבל גם בכדורסל אפשר לראות זאת כל הזמן.

 

אבנר קופל יושב ראש איגוד הכדורסל

אבנר קופל כיושב ראש איגוד הכדורסל דואג כל הזמן להביא אוהדים למגרשים, דואג להראות את הכדורסל המדהים שיש בארץ שלנו ולשפר כל הזמן את המתקנים, את הרמה ואת הספורט החשוב הזה.

 

כיום הכדורגל הרבה יותר פופלארי אין ספק, כל ילד חולם להיות מסי או רונאלדו אבל ישנם הרבה ילדים אשר חולמים להיות מייקל גורדן ואפשר לראות זאת בכל הגילאים.

יש עוד דרך ארוכה עד שכדורסל יגיע לרמת פופלאריות בישראל אך רואים התקדמות כל הזמן. אולי לא נצליח להגיע לרמה של הכדורגל אבל אפשר להשתפר כל הזמן ולדאוג להביא עוד ועוד אוהדים.

 

אבנר קופל רואה את חשיבות שיפור הכדורסל כדבר חשוב ביותר ודואג להראות זאת שוב ושוב. אתם כאוהדים יכולים לראות היום כדורסל ישראלי במייטבו בין אם זה בקבוצות הגדולות ובין אם זה בקבוצות הקטנות.